Son Dakika Haberler

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şaşırtan görüntüler

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şaşırtan görüntüler
Okunma : 43 views Yorum Yap

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şaşırtan görüntüler .

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şaşırtan görüntüler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda bir çok motorsikletli, Türk Bayraklarıyla donattıkları motorsikletlerini Bağdat Caddesi’nden Edirnekapı Şehitliği’ne doğru sürdüler. Motosikletlilerin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçişi, kuş bakışı da görüntülendi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şaşkınlık veren görüntü

Cumhuriyetin ilan edilmesinin 97’nci yıl dönümün de bir çok motorsikletli, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı

(( 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şaşırtan görüntüler . ))

çoşkuyla kutlamak için bir arada toplandı. Türk bayraklarıyla süsledikleri motorsikletleriyle, Bağdat Caddesi Suadiye’de buluşan motorsikletliler, sevinçle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerek Edirnekapı Şehitliği’ne geldiler. Bağdat Caddesi’ndeki yurtdaşlar da motorsikletlileri ilgi ve çoşkuyla izledi. Kimi yurtdaş o anları  telefon kamerasıyla kayıt altına aldı. Edirnekapı Şehitliği’nde Türk Bayraklarını açarak saygı duruşunda bulunan motorsikletliler, burada İstiklal Marşı ve andımızı söyledi. Motorsikletliler daha sonra da şehitlerimize dua ederek, şehitlikten ayrıldılar. Türk Bayraklarıyla donatılan yüzlerce motorsikletin 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçişi, havadan da fotoğraflandı.

“GELENEKSEL OLARAK BU KUTLAMAYI YAPIYORUZ”

Motorsiklet sürücülsü Yalçın Bartsis, “Bizler zaten her 29 Ekim’de Türkiye Motoesiklet Platformunun liderğinde İstanbul’daki bütün motorcular geleneksel olarak bu kutlamayı yapıyoruz. Bu yıl yine bu amaçla bir arada bulunduk. Pandemi nedeniyle sıkı önlemler almaya çalıştık. Sosyal mesafeyi korumaya çabalıyoruz. Ama ne yazıkki bu coşku bazen pandemi kurallarını ihlal ediyor. Her yıl olduğu gibi, Bağdat Caddesi’nden başlayan, Edirnekapı Şehitliği’ne kadar süren bu  sürüşü  daima yapacağımızdan kimse nin şüphesi olmasın” söylemlerini  kullanmıştır.

“CUMHURİYETİMİZİ HER ZAMAN HÜR VE COŞKULU BİR ŞEKİLDE KUTLAYACAĞIZ”

Kutlamaya her yıl katıldığını ifadesinde bulunan Banu Avcı, “Çok Çoşkuluyuz şu anda. Hiçbir olayda bizlerin yılmayacağını bir çok kez daha kanıtlamak istedik. Duyguyla anıyoruz. Atatürk’müzü ve silah yoldaşlarını anıyoruz, Cumhuriyetimizi  çoşkuyla kutluyoruz. Onurlu ve gururluyuz. Cumhuriyetimizi her zaman coşkuyla kutlayacağız” şeklinde konuşmuştur.