Son Dakika Haberler

ABD den Tehdit. ABD’NİN S-400’E OLAN KORKUSU

ABD den Tehdit. ABD’NİN S-400’E OLAN KORKUSU
Okunma : 31 views Yorum Yap

Abd den tehdit

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Askeri ve Siyesi İşlerinden Sorumlu Müsteşar Takviyecisi Rene Clarke Cooper

Türk Devleti’nin Rusa’dan aldıkları S-400 hava korunma sistemlerinin test edilmesine ait konuşmada (açıklamasında) bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Siyasi ve Askeri İşlerinden Sorumlu Müsteşar Takviyecisi Clarke Cooper, Türk Devleti’nin Rusya’dan aldıkları S-400 hava korunma sistemleri ile alakalı olan yaptırımların işleme alınmasını , kesinlikle düşündükleridi belirtti.

 

Türk Devleti’nin bu olaydaki duruşunu provkatif olduğuna konuşmasında yer vererek iddia’da bulunan cooper, yaptırımları her halükarda düşündüklerini söyledi.

S-400 Lerin aktif edilmesi Kırmızı çizginin geçildiği anlamına geliyor.

Rene Clarke Cooper , S-400’lerin aktif edilmesi durumu kırmızı çizginin geçilmiş olması anlamına geldiğinin bilgisi Washington tarafından Ankara’ya iletildiğinide ekledi. S-400’Lerin testini gerçekleştirmelerinin hiç bir şekilde onaylanamaz olması gerektiğini en net şekillerde açıkladık diyen diplomat, Türkiye’nin bu olayla alakalı ikna edilmesi için gerekli çabalamaların sürdüğünü söyledi.

Abd den tehdit

‘’Türkiye Cumhuriyeti’nin yabancılaştırılması Rusya’dan başkasının yararı yönünde olmayacaktır’’

Cooper, hatta Türkiye Cumhuriyetiyle bağlantısnın kesilmemesi için Washington’un ne gerekiyorsa yaptığınıda söyledi. Cooper, Türkiye Cumhuriyeti’nin batı tarafında olması için elimizden gelen herşeyi yaptık diyerek, ’’Türkiye Cumhuriyeti’nin yabancılaştırılması Rusya’dan başkasının yararı yönünde olmayacaktır’’ cümlesini kurdu. ‘’Türkiye Cumhuriyeti’ne uygulanacak yaptırım kararı ABD Başkanı Donald TRUMP’UN masadın’da’’.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Rusya Federasyonun’dan satın aldığı S-400 hava korunma düzenini almaması gerektiğini beyan eden ABD , bu düzenin NATO düzenleri ile örtüşmediğini Ankara’ya eskiden’de bir çok şekilde uyarılarda bulunmuştu. Türkiye Cumhuriyeti’nin S-400 hava korunma düzeni’nden vazgeçememesi üstüne Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti’ni F-35 Savaş uçakları uygulamasından dışlamış hatta Türkiye Cumhuriyeti’ni S-400 hava korunma düzenleri’ni aktif hale getirmesi halinde yaptırım yapılacağı uyarılarında bulunmuştu.

Yazar: Kendini gizlemektedir.