Son Dakika Haberler

Azerbaycan Ermenistan . Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ‘den Güzel Haberler. Arayik Harutyunyan öldümü ?

Azerbaycan Ermenistan . Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ‘den Güzel Haberler. Arayik Harutyunyan öldümü ?
Okunma : 42 views Yorum Yap

Azerbaycan Ermenistan

Kardeş ülemiz olan Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’den twitter hesabından yaptığı duyuruda Sekiz köyü daha Ermenistan’ın işgali altından kurtarılarak Azerbaycan yönetimine tekrar aldıklarını söylemektedir.

Ermenistan’in işgal ederek kontrolü altına aldığı Dağlık Karabağ hatta çevre kentlerinide birer birer tekrardan kendi yönetimi altına alan Azerbaycan Cumhuriyeti, Dağlık Karabağ ve çevresindeki ilerleyişini emin adımları ve stratejisi ile ilerleyişinie devam etmekte. Kardeş Ülkemiz Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Twitter’dan yaptığı paylaşımda tekrarda Azerbaycan yönetimi altına alınan Ermenistan işkalinden kurtarılan 8 kentin isimlerini’De paylaştı.

Ermenistan’ın işgal ederek yönetimi altına aldığı Dağlık Karabağ’da ve çevresindeki kentlerden Tekrardan Azerbaycan yönetimi altına alınan kentlerin toplam sayısı 193’e ulaştı.

Diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti’mizin Milli Savunma Bakanlığı’ndan bir paylaşım yapılarak Kardeş Ülkemiz Azerbancan Cumhuriyeti’nin Kahraman Ordusu savaş alanındaki güçünü ve tekniklerini meydanda sergileyerek Ermenistan’ın işgalinde olan asil topraklarını tekrardan kenti himeyeleri altına almaya devam etmekte olduklarını anlamaktayız ve Azerbeyan’dan gelen bir habere göre ise geçen gece saatlerinde Ermenistan’ın 4 tane Grad isimli roket atatlarının vurulduğunu öğrenmiş olduk.

Ermenistan ise Putinin’dende beklemedikleri şekilde red geldiğinde büyük bir yıkım yaşayarak nedensizce Dağlık Karabağ’da direnmeye devam etmekte bugünki yapılan paylaşımlardaysa Ermenistana ait bir konvoyun imha edildiği Çok sayıda Ermenistan askerinin öldürüldüğü ve içlerinde Dağlık Karabağ’ın lafta Ermeni yönetöm baskani Arayik Harutyunyan ‘ın Azerbaycan tarafından havadan ve karadan bombalanarak imha edilen konvoyda bulunduğu tarafında birçok haberler yapıldı.

Her Şey Haber