Son Dakika Haberler

T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞIN’DAN ERMENİSTAN’IN BERDE KENTİNE YAPTIĞI SALDIRIYA KINAMA.

T.C. DIŞİŞLERİ BAKANLIĞIN’DAN ERMENİSTAN’IN BERDE KENTİNE YAPTIĞI SALDIRIYA KINAMA.
Okunma : 38 views Yorum Yap

Dağlık Karabağ .

Türkiye Dışişleri Bakanlığımızdan Ermenistan ülkesinin Azerbaycan’a Berde kentine yaptığı saldırılara kınama:

 

Dışişleri Bakanlığı Ermenistan Ülkesini bu konuyla alakalı savaş suçu işlemeye son vermeye çağırdı

Dışişleri Bakanlığından yağılan açıklamalarda Ermenistan  Ülkesinin dün ilan edildiği bilinen ateş kes kararına ragmen Azerbaycan’da çatışma bölgeleri dışında sivillerin yerleşim yeri alanlarına taraf devam ettirilen saldırılarının bütün evrensel insani ve ahlaki değerlerini ayalarının altına aldıklarını vurgulamıştır.

Ermenistan ordusunun bugün akşam vakitlerinde Berde kentine yönelik saldırılarında bir’i çocuk olarak dört sivilin hayatlarını kaybettiği belirlenen ve on üç kişinin yalanmış olduğu belirtilen açıklamada, hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara en acil şifalarını diledi ve tüm Azerbaycan halkına Başsağlığı dilenmiştir.

Dışişlerinin Açıklamasında “Ermenistan’ın bu insanlık dışı niteliğindeki saldırısını en ağır şekilde kınamaktayız, vicdan ve sorumluluk sahibi olan ülkelerin Ermenistan’ın işlemeye devam ettiği savaş suçlarına artık dur demeye çağırıyoruz.” denilmiştir.

Minsk Grubu eş başkanlarının girişimleri sayesinde bugüne kadar ilan edilen 3 ateşkesin her zaman Ermenistan tarafından ihlal edildiğini hatırlatan açıklamada, “Bu ihlallere eş başkanlardan herhangisinin bir tepki gelmemesini de manidar buluyoruz.” ifadeleri kullanmışlardır.

Kaynak: Anadolu Ajansı ‘dır

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ meselesi

Dost ülkemiz Azerbaycan kendi topraklarının yüzde yirmisini oluşturan ve Ermenistan’ın 1991 yılının sonlarında başlayan ve 1993 yılının sonlarına doğru biten yaklaşık otuz yıl civarı işgal ettiği toprağını işgalden kurtarmak için şu anda kendi topraklarında Ermenistan ordusu ile kendi topraklarında savaşmakta ve ilerlemeye devam etmektedir.