Son Dakika Haberler

Halil Sezainin cezası belli oldu

Halil Sezainin cezası belli oldu
Okunma : 41 views Yorum Yap

Halil Sezainin cezası belli oldu .

Halil Sezai’nin cezası belli oldu

 

BENİ ÖLDÜRMESİNDEN ÇOK KORKTUM

Meriç olay gününü bu şekilde anlattı: “Evin içine girdiği anda hemen odunla beraber yüzüme vurarak ve beni tehdit eder cümleler kurdu. Bende elinden odunu aldıktan hemen sonra dışarıya koşarak çıktım. Gelerek beni boynumdan yakaladı. Bahçedende dışarıya çıktım. Oradada o anda beni öldüreceğinden çok korktum. Ve oradada da sezai eylemlerini sürdürmeye devam etti. Şahsımın sanığa vurma eylemi doğru değildir dedi ve Halil Sezai’nin Cezalandırılmasını dilediği sözcüklerini ekledi.

YALNIZ AYAK VE ELLERİMİ KULLANDIM

Taraf avukatlarının beyanlarının alınmasın’dan hemen sonra son kelimelerinin sorulduğu Halil Sezai Paracıkoğlu “Kasıtlı olarak adam yaralama hareketini gerçekleştirmiş olduğum doğrudur fakat silah gibi bir suç aleti ile gerçekleştirmedim. Yalnızca ayak ve ellerimi kullandım. Yaşdığım olaylar için pişmanlığını belirtelek beraat kararı alınmasını istedi.

Halil Sezainin cezası belli oldu .

SERBEST KALMASI’NA KARAR VERİLDİ

Mahkeme Silah yardımı ile kasıten olaacak şekilde adam yaralama, “Hakaret’de bulunma, “Gece vakitlerinde haneye taciz (konut dokunulmazlığına karşı gelmek) ve “Mallara zarar vermek suçularından toplam şeklinde 1 yıl 11 ay 17 gün hapis cezası şeklinde ceza alması kararı istenmesi. Mahkeme sanıkın üstüne atılmış suçun işleniş şekli, kanuna aykırı gelmenin işlenmesindeki özelliklerini’de gözü önünde bulundurarak sanığın hakkinda hapis cezasnı ertelemeye tebriken yer olmadığına hükmetti. Mahkeme sanıkın üstüne atılan kanuna aykırı gelme vasfı ve mahiyeti, elde bulunan kanıt durumu ve tutuklu olduğu bütün zamanı’da gözü önünde bulundurarak sanıkın Serbest kalmasına karar vermiş.