Son Dakika Haberler

MACRON’A KARŞI ÖFKE ARTIYOR.

MACRON’A KARŞI ÖFKE ARTIYOR.
Okunma : 33 views Yorum Yap

Macron’a karşı öfke artıyor.

 

Fransa Ülkesine Karşı Müslüman olan ve bir çok ülkenin sabrı taştı , taşıyor.

Çoğu Arap Ülkelerinde Hz. Muhammed Peygamberimize yönelik çirkin , saygısız , adi karikatürlerle alakalı açıklamaları nedeni ile Fransa Cumhurbaşaknı Emmanuel Macron’a artık öfkeler artıyor. Bu Hafta sonu ve dün çoğu ülkenin mağazalarında Fransız ürünlerini boykot ettiler. Emmanuel MACRON’UN resim ve posterlerini ateşe verdiler.

Macron’a karşı öfke artıyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a, Türkiye’nin arkasından Katar, Fas, Libya, Kuveyt, hatta Ürdün ülkelerinden de tepkiler yağdı.

Çoğu ülkede Fransız mallarının, marketlerindeki raflardan indirilmeleri gerektiğini ve vatandaşlarının Fransız mallarının alınmaması konusunda birbirlerini’de uyardılar.

Bir çok Protesto ve boykotlar ile karşı karşıya gelen Fransız Dışişleri Bakanlığı, Protestoların ve boykot yapılan ülkelerin Fransız mallarının gösteri ve boykot yapma çağrılarını artık durdurmaya çağırmıştır.

Macron’a karşı öfke artıyor.

Macron'a karşı öfke büyüyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel MACRON’UN İslam karşıtı davranışları neden ile Fransız malına karşı olarak birçok ülkenin başlattığı boykotların çağrılarına Hiç şaşırtmayacak İsrail’den tepki geldi.

İsrail’in Dışişleri Bakanlık Sözcüsü Lior Haiat’ın Twitter hasabında yaptığı açıklamasında, Fransız Malına yönelik boykotların çağrılarının İsrail ürünlerine yapılan boykotlarında çağrılarıyla benzerlik gösterildiğini öne sürmüştür.

Macron'a karşı öfke artıyor.

Anadolu Ajansı’nın haberlerin ‘den bir ine göre Fransa Ülkesinde Müslüman olanlara yönelik muamelelerde ki ikinci Dünya Savaşı’ndan öncede Avrupa’daki yaşamını sürdüren Yahudilere karşı uygulandığı ırkçılığın kıyaslanmasının, Kabul edilemez olacağını söyleyen Haitat, ‘’İsrail’in, Fransa’da İslamcı aşırılığına karşılık olarak mücadele de ikinci Dünya Savaşından önce Avrupada yaşamına devam eden yahidilere karşı Nazi politikalarının ve ırkçılık arasında ypılan mide bulandırıcı karşılaştırmayı reddetmekte’’ ifadelerini kullanmıştır.

Yazar:Bilgilerini gizlemektedir