Son Dakika Haberler

Yunanistanda depremin ardından kilise binası yıkıldı

Yunanistanda depremin ardından kilise binası yıkıldı
Okunma : 37 views Yorum Yap

Yunanistanda depremin ardından kilise binası yıkıldı .

Yunanistan’da depremin ardından kilise binası yıkıldı

Yunanistan’Da depremin etkisi ile Kilise’nin büyük bir bölümü çöktü. Yunaniztan’a ait Samos Adası’nda Meryem Ana’nın Göğe Kabulü Kilisesi deremden hemen sonra çöktü.

Ege denizimizde yaşadığmız 6,6 ile 6,9 büyüklüğü arasında açıklanan deprem izmir şehrimize büyük hasar verdi yaralananlar var maalesef bir boğularak dört de enkaz altıda kalarak yaşamını yitiren kardeşlerimizin olduğunu sabah duymuştuk.Şimdiyse Afadın gücel açıklamasından duydğumuz haberlere göre toplamda 6 kişinin yaşamını yitirdiği ve yarılı sayısının 321’e çıktığını duyurdu. Depremin etkisi denizin yük selmesine sebep oldu ardından İzmir’in bornova ve bayraklı illlerinde binalar yıkıldı ve denizin su seviyesinin yükselmesiyle çoğu ev ve iş yerleri sular altında kaldı. Ege ve Marmara bölgelerinde hissedilen demremin

Yunanistanda depremin ardından kilise binası yıkıldı .

Skai TW’de açıklanan haberlere dayanarak Ege Denizimizde gerçekleşen 6,9 olarak bilinen depremden sonra Yunanintan’a ait Samos Adasında buluan binalarında büyük hasarlar oldğunu açıkladılar. Yunanistan’a ait Samos Adasında büyüklüğüyle dikkat çeken Meryem Ana’nın Göğe Kabulü diye anılan Kilise’nin hatrı sayılır büyüklükteki bölümü depremin hemen arkasından yıkıldığını ve Ada’nın çoğu alanında büyük sayılarda evlerin hasarlar aldığının haberini verdi.

TSUNAMİ’Yİ NASIL TAHMİN EDEBİLİRİZ ?

Tsunamiyi olacağını tahmin etmenin hemen hemen imkansız olduğunu maalesef söyleyebilriz. Eğerki kıyılardaki su seviyeleri hızlı olarak yani 3 ayda felan su seviyelerinde eksiklik hisselip’de tsunami olacak düşüncesine kapılmamalı sıcaklıklardan dolyı v.b birçok nedenle uzun süre içerisinde denizdeki su seviyesi azalabilir, bir iki gün içerisinde kıyılardaki su seviyesindeki azalma oranı gözle görülür büyüklükte ise tsunami gerçekleşeceği ne işaret olabilir ve biraz daha evvelinde tsunami olacağını duyurma imkanımız olabilir. Bu olayda dalgaların arasında olan boşluğun kıyıya, dalganın tepe noktasından evvel varacağı durumlarında mümkündür.